Czy można zaskarżyć nieprawidłowo wykonaną usługę stomatologiczną?

nieprawidłowa usługa

Regularne wizyty u stomatologa to nieodłączny element dbania o zdrowie. Czy można zaskarżyć nieprawidłowo wykonaną usługę stomatologiczną? Sprawdź!

Skorzystanie z usług stomatologicznych jest koniecznością, gdy borykasz się z dolegliwościami bólowymi, masz ubytki w zębach, zapalenie dziąseł lub inne schorzenia. Oczywiście warto kontrolować stan zębów regularnie, nawet gdy nie odczuwasz żadnych niepokojących objawów. Znalezienie dobrego specjalisty nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać. Najlepiej wykonywać zabiegi w miejscu popartym dobrymi opiniami, w którym pracują doświadczeni lekarze. Jednak co zrobić, gdy zabieg został wykonany przez niekompetentną osobę? Czy można zaskarżyć nieprawidłowo wykonaną usługę stomatologiczną? Sprawdź!

Nieprawidłowo wykonana usługa stomatologiczna 

Korzystanie z usług stomatologicznych wiąże się z tym, że pacjent jest zobowiązany zapłacić za wykonany zabieg, z kolei lekarz ma obowiązek należycie wykonać usługę. Niestety zdarzają się sytuacje, w których zabieg jest wykonany nieprawidłowo, a pacjent nie jest zadowolony z efektu zabiegu. Wtedy ma on prawo do złożenia reklamacji w ciągu roku od wykonania usługi. Może zażądać naniesienia poprawek, a w niektórych przypadkach nawet zwrotu części kosztów lub całej kwoty za zabieg. 

Jeśli planujesz na przykład wybielanie zębów, Kraków to miasto, w którym znajdziesz świetne centrum stomatologiczne pod nazwą Galeria Uśmiechu. Wykonując zabiegi w tym miejscu, możesz mieć pewność, że każda usługa będzie wykonana na najwyższym poziomie. 

Reklamacja na usługi stomatologiczne – czym jest?

Zastanawiasz się, na czym polega reklamacja na usługi stomatologiczne? Otóż każdy pacjent, który skorzystał z usług dentysty, a nie jest zadowolony z wykonanego zabiegu, który został przeprowadzony nie prawidłowo, ma prawdo do złożenia reklamacji. Niestety w przypadku zabiegów stomatologicznych złożenie reklamacji może nie być tak proste, jak na przykład w przypadku reklamacji odzieży i innych produktów. Właśnie dlatego przed każdym zabiegiem stomatologicznym warto porozmawiać ze swoim lekarzem i dokładnie ustalić wszystkie szczegóły planowanego zabiegu. Jeśli usługa zostanie nieprawidłowo wykonana, obowiązkiem stomatologa jest bezpłatne dokonanie poprawek – dotyczy to na przykład sytuacji, gdy wypadnie plomba lub proteza zostanie źle wykonana. 

Przeczytaj:  Czy spawacz może przejść na wcześniejszą emeryturę?

Jeśli chcesz mieć pewność, że nie będziesz musiał borykać się z reklamacją usług, zdecydowanie warto wybierać sprawdzone centra dentystyczne. Jedną z nich jest Galeria Uśmiechu. Poznaj dokładnie jej ofertę na stronie galeriausmiechu.pl i oddaj swój uśmiech w ręce najlepszych specjalistów. 

Odszkodowanie od stomatologa – jak je uzyskać?

W niektórych przypadkach reklamacja może okazać się niewystarczająca dla pacjenta. Wtedy może skorzystać on z prawa do odszkodowania za błąd medyczny. Jakie roszczenia może mieć pacjent wobec lekarza? Może on między innymi:

  • ubiegać się o zapłatę odszkodowania, które będzie obejmować koszty leczenia naprawczego,
  • ubiegać się o zadośćuczynienie za doznaną krzywdę niematerialną,
  • ubiegać się o rentę, jeśli nie może on wykonywać pracy zarobkowej na skutek błędu lekarskiego.

Oczywiście kwestia ubiegania się o odszkodowanie to kwestia dosyć skomplikowana i zależna od wielu indywidualnych czynników. W takich przypadkach najlepiej skonsultować się z doświadczonym prawnikiem. 

Jeśli chcesz cieszyć się zdrowym i pięknym uśmiechem, koniecznie powinieneś pamiętać o odpowiedniej higienie jamy ustnej, a także regularnych wizytach u stomatologa. Pamiętaj, że nieprawidłowo wykonaną usługę możesz zareklamować. Natomiast, aby uniknąć problemów i mieć pewność, że zabieg będzie dobrze wykonany – wybieraj sprawdzone miejsca, takie jak np. Galeria Uśmiechu. 

Zobacz także:

    None Found

Podobne artykuły

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w Porady