Biznesowy makijaż dla prawniczki. Podkreśl swój profesjonalizm odpowiednimi kosmetykami

Biznesowy makijaż dla prawniczki

Osoby, które wykonują zawód prawnika, muszą zwracać uwagę na szczegóły. Liczy się zarówno wiedza, jak i budzący zaufanie wygląd. Jeśli jesteś prawniczką, na pewno wymaga się od ciebie odpowiedniej prezencji. Sprawdź, jak zrobić nienaganny makijaż do pracy.

Od prawniczki oczekuje się gruntownej wiedzy oraz profesjonalnej prezencji. Dlatego kobiety, które pracują w tym zawodzie, muszą stosować się do dress code’u. Odpowiednia stylizacja to nie tylko kostium czy garsonka, ale także dyskretne podkreślenie swoich atutów biznesowym makijażem. Branża prawnicza jest niezwykle wymagająca – liczy się tu zarówno to, co masz w głowie, jak i na twarzy. Poniżej przybliżamy tajniki dyskretnego make-upu, który znakomicie pasuje do pracy.

Na czym polega makijaż biznesowy?

Makijaż biznesowy uważany jest za najtrudniejszy do wykonania. Tutaj nie można bowiem pozwolić sobie na przesadę ani dowolność. Taki make-up podkreśla rysy twarzy, ale ich nie zmienia, a dodatkowo mocno ogranicza liczbę używanych kosmetyków. Profesjonalnym makijażem biznesowym można podkreślić swoją urodę, ale ingerencja powinna być naprawdę dyskretna – bez efektu maski.

Dlatego najlepiej postawić na produkty wielofunkcyjne, jak na przykład znakomity Hypnose Lancome tusz do rzęs z odżywką, który podkreśli i odżywi rzęsy. Dzięki spektakularnemu efektowi makijaż oka ograniczysz do minimum. Właśnie minimalizm powinien być kluczem, kiedy chcesz wykonać idealny makijaż do pracy w kancelarii lub sądzie.

Jak szybko wykonać profesjonalny makijaż biznesowy

Make-up do pracy powinien być stonowany – wyraziste barwy albo efekt glow trzeba zostawić na inne okazje. Tutaj sprawdzi się zasada, która mówi, by używać kolorów pojawiających się na twarzy naturalnie. To przede wszystkim odcienie różu, brązu i beżu. Poza tym jeśli planujesz spotkania, a nie sesję zdjęciową, postaw na produkty o średnim kryciu.

Przeczytaj:  Najem okazjonalny: czy to dobre rozwiązanie dla studentów?

Kosmetyki mają wyrównywać koloryt cery, ale nie przykrywać jej całkowicie. Dlatego zamiast na ilość produktu, lepiej postawić na jego jakość, a także na trwałość. W tym celu można użyć bazy pod makijaż – zarówno pod podkład, jak i pod cienie na powiekach. Dobry kosmetyk sprawi, że fluid dłużej utrzyma się na twarzy, wystarczy nakładać go cienką warstwą, by dobrze rozprowadzić go na skórze. Gadżetem, który świetnie się sprawdzi do tej precyzyjnej czynności, jest gąbeczka.

W kolejnym kroku podkreśl oko neutralnym cieniem oraz sprawdzonym tuszem do rzęs. Zaznacz policzki różem, a usta pociągnij pomadką. Jej barwa powinna być jak najbardziej zbliżona do naturalnej czerwieni warg. Nie możesz szaleć z błyskiem – odrobina rozświetlacza na kościach policzkowych to wszystko, na co możesz sobie pozwolić. Koniecznością jest także dobre zmatowienie strefy T, na której najmocniej wydziela się sebum. Ostatni krok to utrwalenie makijażu fixerem – taki sprej kupisz w każdej drogerii.

Podstawą makijażu jest odpowiednia pielęgnacja twarzy!

Aby codziennemu makijażowi nie poświęcać zbyt wiele czasu, trzeba zadbać o prawidłową pielęgnację twarzy. Jeśli skóra będzie dobrze nawilżona, wystarczy naprawdę minimalna ilość kosmetyków, by podkreślić jej naturalne piękno. Każda kobieta powinna opracować swój własny codzienny rytuał dopasowany do potrzeb cery.

Warto przy tym pamiętać o trzech podstawowych krokach. To przede wszystkim codzienny dokładny (ale delikatny) demakijaż, oczyszczanie skóry twarzy oraz regularne złuszczanie za pomocą peelingu. Oprócz tego po takich zabiegach trzeba tonizować cerę, przywracając jej odpowiednie pH, a następnie nawilżać ją. Idealną propozycją dla przedsiębiorczych i wymagających kobiet jest krem do twarzy Lancome, który można dobrać do swoich potrzeb.

Zawód prawniczki wymaga od kobiety pełnego profesjonalizmu. Dużą wagę trzeba przyłożyć do swojego wyglądu – stylizacja i makijaż to jeden z elementów budowania osobistej marki. Warto o tym pamiętać.

Przeczytaj:  Kto według konstytucji nadaje ordery i odznaczenia w Polsce?

Zobacz także:

    None Found
Gabriel Kowalczyk
Student ostatniego roku prawa na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie na wydziale Prawa i Administracji. W tygodniu po zajęciach pracuje jako stażysta w kancelarii prawnej, a w weekendy udziela korepetycji z angielskiego. W wolnym czasie czyta książki i wychodzi z przyjaciółmi na miasto.

Podobne artykuły

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w Porady