Czym jest pozabankowa karta kredytowa online?

Młoda kobieta patrzy w smartfon i płaci w internecie online

Pozabankowa karta kredytowa to karta, która służy do wykorzystywania przyznanych i przypisanych do niej środków, czyli limitu kredytowego. Jest to alternatywa przede wszystkim dla osób, które z różnych powodów nie otrzymały karty kredytowej od swojego banku. Jak działa pozabankowa karta kredytowa i w jaki sposób można ją uzyskać?

Czym jest i jak działa pozabankowa karta kredytowa?

Pozabankowa karta kredytowa online to produkt niedostępny w komercyjnych bankach. Taka karta jest przede wszystkim dużo łatwiejsza w uzyskaniu i nie wymaga tylu formalności jak w przypadku wnioskowania o kartę kredytową w banku. Poza niewielkimi różnicami związanymi z formalnościami oraz stawkami za jej utrzymanie funkcjonalnie nie różni się ona od swoich bankowych odpowiedników. Można za jej pomocą dokonywać płatności lub wypłacać gotówkę w bankomatach. Jest to bezpieczna forma pozyskania środków pod warunkiem, że wnioskujemy o taką kartę w renomowanej firmie z sektora pozabankowego.

Sprawdź: karta kredytowa a zdolność kredytowa

Jak wygląda proces pozyskania pozabankowej karty kredytowej?

Pozabankowa karta kredytowa online jest dużo łatwiejsza do uzyskania niż w przypadku bankowej karty kredytowej. Mimo to nie obejdzie się oczywiście bez weryfikacji sytuacji finansowej. Podczas takiej weryfikacji istotne są między innymi wpisy w BIK, które są sprawdzane pod kątem wiarygodności. Przy czym te już uregulowane zobowiązania nie powinny mieć tak dużego znaczenia. Na podstawie przeprowadzonej oceny przyznawany jest maksymalny dostępny limit dla karty kredytowej.

Proces złożenia wniosku o pozabankową kartę kredytową jest maksymalnie prosty i możliwy do wykonania całkowicie online. Weryfikacja zdolności kredytowej opiera się na wykorzystaniu specjalnych narzędzi, które na podstawie historii konta bankowego obliczają zdolność kredytową. Do złożenia takiego wniosku online potrzebne jest więc indywidualne konto bankowe oraz dowód osobisty niezbędny do weryfikacji tożsamości. W wyjątkowych przypadkach, kiedy pojawią się jakiekolwiek wątpliwości co do sytuacji finansowej klienta, mogą być potrzebne dodatkowe dokumenty potwierdzające wysokość dochodów lub aktualne zatrudnienie. Po akceptacji wniosku pieniądze pojawiają się na karcie w ciągu kilkunastu minut.

Przeczytaj:  Czy można zrzec się ojcostwa?

Pozabankowa karta kredytowa — koszty

Koszty związane z utrzymaniem i spłacaniem zobowiązań na takiej karcie różnią się w zależności od oferty lub instytucji. Zwykle obejmują one miesięczną opłatę za kartę, prowizje od wypłat gotówki z bankomatów, wykonywanie przelewów czy podwyższanie limitów. Wymagany okres spłaty zobowiązania wynosi zazwyczaj od 14 do 30 dni. Wszystko jednak zależy od indywidualnej polityki pożyczkowej danej firmy oraz planu spłaty, jaki ustalimy podczas zaciągania zobowiązania.

Podsumowanie

Karta kredytowa to zawsze wygodne rozwiązanie, które pozwala zabezpieczyć się finansowo przed nieprzewidzianymi wydatkami. Wymaga jednak kontroli wydatków i terminów spłaty zobowiązań. Pozabankowa karta kredytowa to szybki sposób na zdobycie dodatkowej gotówki, bez zbędnych formalności i weryfikacji. 

Na rynku finansowym coraz popularniejszym rozwiązaniem są pozabankowej karty kredytowe. Pozwalają one na dostęp do szybkiej gotówki w sposób prostszy niż w przypadku tradycyjnych pożyczek. 

Za pomocą karty kredytowej, możemy dokonywać zakupów stacjonarnych jak i online. Pozabankowa karta kredytowa nie różni się w użytkowaniu niczym, od tej uzyskiwaniem w placówkach bankowych, poza warunkami jej otrzymania, kosztami utrzymania i terminami spłaty zobowiązania, które to są ustalane indywidualnie w zależności od firmy pozabankowej.

Zobacz także:

    None Found

Podobne artykuły

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w Porady