Nowości

NAJNOWSZA LEKCJA JUŻ DO POBRANIA !

Słowniczek
Artykuły

Gdzie szukać pomocy?

pomocJeżeli potrzebujesz pomocy:

  • nie potrafisz poradzić sobie z jakąś sytuacją
  • nie wiesz kogo poprosić o pomoc
  • wstydzisz się o tym rozmawiać z najbliższymi

w tym miejscu znajdziesz numery telefonów, adresy stron internetowych, gdzie uzyskasz pomoc.

 

 

 

PRZEMOC, BICIE, WYKORZYSTYWANIE, PROBLEMY W DOMU, PROBLEMY W SZKOLE

800 12 12 12

Dziecięcy Telefon ZaufaniaDZIECIĘCY TELEFON ZAUFANIA RZECZNIKA PRAW DZIECKA

Połączenie na Ten numer jest bezpłatnie z każdego telefonu stacjonarnego oraz za pośrednictwem strony internetowej www.brpd.gov.pl

Od poniedziałku do piątku od godziny 8.15 do 20.00 dyżurują specjaliści, czekający na  telefon od dzieci które potrzebują pomocy.

116 111

TELEFON ZAUFANIA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY FUNDACJI DZIECI NICZYJE

Połączenie na Ten numer jest bezpłatnie z każdego telefonu stacjonarnego i komórkowego, możesz porozmawiać o swojej trudnej sytuacji życiowej i uzyskać pomoc anonimowo tzn. że nie musisz podawać swoich danych takie jak : imię, nazwisko, adres zamieszkania.


NIELEGALNE TREŚCI W INTERNECIE, NIEPOKOJĄCE ZDJĘCIA, KTÓRE ZNALAZŁEŚ W INTERNECIE

www.dyzurnet.pl

Jeżeli jesteś użytkownikiem Internetu i natknąłeś się na treści lub zdjęcia w nim zamieszczone, które Cię niepokoją : są nieprzyzwoite, obraźliwe, zawierają zdjęcia pornograficzne z udziałem dzieci lub propagują rasizm, ksenofobię zgłoś ten fakt poprzez formularz zamieszczony na stronie :

http://dyzurnet.pl/zglos_nielegalne_tresci.html

Specjaliści z  www.dyzurnet.pl odbiorą twoje zgłoszenie, zweryfikują je pod względem naruszenia prawa i podejmą stosowne środki. Reagując w ten sposób chronisz inne dzieci korzystające z Internetu i podnosisz bezpieczeństwo korzystania z Internetu.

800 100 100

TELEFON helpline.org.pl i strona  www.helpline.org.pl

STOP pedofilomDzwoniąc pod numer 800 100 100 lub wchodząc na stronę internetową www.helpline.org.pl uzyskasz pomocne informacje jak bezpiecznie korzystać z Internetu oraz z telefonu komórkowego, jak radzić sobie z trudnymi sytuacjami, które spotykają Cię w związku z korzystaniem z Internetu oraz telefonu komórkowego, co zrobić gdy dostajesz obraźliwe maile lub sms-y.

PEDOFILIA

www.stoppedofilom.pl

Jeżeli spotkasz się w Internecie jak i poza nim czyli  w życiu z sytuacją, która twoim zdaniem ma związek z seksualnym wykorzystywaniem dzieci czyli z pedofilią zgłoś to koniecznie poprzez stronę www.stoppedofilom.pl . Nie musisz dokładnie wiedzieć czy sytuacja, którą chcesz zgłosić jest naruszeniem prawa czy nie, osoby które odbiorą twoje zgłoszenie mają taką wiedzę i one podejmą dalej odpowiednie działania.

PAMIETAJ, ŻE NIE JESTEŚ SAM!

JEST DUŻO LUDZI, KTÓRZY SĄ GOTOWI CI POMÓC. W PERWSZEJ KOLEJNOSCI ZAWSZE ZWRACAJ SIĘ O POMOC DO RODZICÓW, WYCHOWACY W SZKOLE, BABCI, DZIADKA, OSOBY, DO KTÓREJ MASZ ZAUFANIE.

PAMIETAJ, ŻE MILCZENIE NIE ZAWSZE JEST ZŁOTEM. MÓW O SWOIM PROBLEMIE, NIE WSTYDŹ SIĘ , UKRYWANIE I DUSZENIE PROBLEMÓW W SOBIE NIE POMAGA W ICH ROZWIĄZYWANIU.

POZWÓL POMÓC SOBIE I INNYM DZIECIOM!

Copyright by Prawoteka © 2010. Wszystkie prawa zastrzeżone.
A-tech.pl Realizacja: