Oferta dla samorządów
DLACZEGO OdpadoTeka ? ZA ILE ?
OFERTA DLA ZWIĄZKÓW MIĘDZYGMINNYCH CZY WARTO ?
OFERTA DLA GMIN SPRAWDŹ NAS ZA DARMO
Ankieta

Wypełnij ankietę dotyczącą działalności portalu i pomóż nam go jeszcze bardziej rozwinąć!
Twoja opinia jest dla nas bardzo cenną informacją.

Przejdź do ankiety
Kalkulatory
Co ciekawego w odpadach
Wyrokiem z dnia 6 października 2015 r. (II FSK 1797/15) Naczelny Sąd Administracyjny stwierdził, że obecnie obowiązujące przepisy ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach dopuszczają możliwość różnicowania stawek „opłat śmieciowych” w zależności od wielkości gospodarstwa domowego. Pokaż wszystkie
Słownik
Dowcipy o prawnikach

Na przyjęciu rozmawia lekarz z prawnikiem. Co chwila ktoś im przeszkadza, pytając lekarza o darmową poradę w sprawie jakiejś dolegliwości. Po godzinie takiej przerywanej rozmowy zrozpaczony lekarz pyta prawnika:

- Co pan robi, żeby ludzie przestali pana pytać o sprawy zawodowe, kiedy jest pan poza biurem?

- Daję im rady - mówi prawnik - a potem przesyłam im rachunek.

Lekarz trochę się zszokował, ale postanowił spróbować. Następnego dnia, czując się nieco winnym, przygotował rachunki. Kiedy poszedł do swojej skrzynki pocztowej, znalazł rachunek od prawnika.

Pokaż wszystkie
Artykuły

OFERTA DLA ZWIĄZKÓW MIĘDZYGMINNYCH

Koszty prawnika

Nowelizacja przepisów ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (dalej: ucpg) wprowadziła nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi, których realizacja doskonale sprawdza się w formie związków międzygminnych, którym gminy - uczestnicy tych związków przekazały swoje kompetencje z zakresu gospodarki odpadami komunalnymi.

Ta forma współpracy gmin niewątpliwie usprawnia zarządzanie systemem, pozwala na uzyskanie niższych ofert od wykonawców usług odbioru i zagospodarowania odpadami komunalnymi ale i specjalistów - doradców posiadających doświadczenie w wspieraniu działalności wielu innych gmin i związków międzygminnych.

Współpracujący z OdpadoTeką specjaliści - w szczgólności radcowie prawni Kancelarii Radców Prawnych K. Materna, A.Ossowska Sp. p. - na stałe zajmują się obsługą prawną kilku największych i najstarszych w Polsce związków międzygminnych zajmujących się gospodarką odpadami komunalnymi.  Kilka z tych związków - zostało założone przez tych specjalistów wraz z wprowadzeniem w życie nowego systemu gospodarki odpadami komunalnymi w Polsce.

OdpadoTeka, współpracując z ww. specjalistami, proponuje związkom międzygminnym wsparcie od strony organizacyjnej, prawnej i tzw. środowiskowej - dzieląc się swoimi dotychczasowymi doświadczeniami i proponując współpracę począwszy od wsparcia przy:

- przygotowywaniu strategii gospodarki odpadami komunalnymi w gminie;

-prowadzeniu postępowania administracyjnego w oparciu o ustawę Ordynacja podatkowa jak i  kodeks  postępowania administracyjnego;

- wydawaniu decyzji administracyjnych;

- analizie orzeczeń organów nadzoru;

- przygotowywaniu projektów uchwał;

- pracy Zarządu Związku;

- przeprowadzaniu dedykowanych pracownikom konkretnej gminy - szkoleń z procedur "odpadowych", przepisów i orzecznictwa na konkretnych przykładach;

- przygotowywaniu i przeprowadzaniu procedur postępowań o udzielenie "odpadowych" zamówień publicznych;

- przygotowywaniu sprawozdań.

FORMY WSPÓŁPRACY :

1. stała umowa zlecenia - indywidualnie umówiona liczba godzin (doradztwo i wsparcie bez ograniczeń, w tym szkolenia dedykowane pracownikom związku), ON LINE bądź SPOTKANIE W SIEDZIBIE ZWIĄZKU bądź PrawoTeki;

2. umowa zlecenia - indywidualna sprawa (doradztwo i wsparcie w konkretnej sprawie, szkolenia dedykowane pracownikom związku) ON LINE bądź SPOTKANIE W SIEDZIBIE ZWIĄZKU bądź PrawoTeki;.

 

 

 

 

 

Copyright by Prawoteka © 2010. Wszystkie prawa zastrzeżone.
A-tech.pl Realizacja: